https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/05/cangoz-muzik-bale1.jpg
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2019/05/dance_circle_01.png

BALE ve DANS EĞİTİMİ

Bale ve Dans, beden sağlığı ve gelişimi için önemlidir.

Bale ve dans bir insanın beden sağlığı ve gelişimi açısından önemli bir yer edinmektedir. Bale ve çeşitli dans eğitimlerine katılım göstererek, sanata olan sevginizi arttıracaksınız. Bunun yanında dans ederek formunuzu koruyacak bedeninizi ve ruhunuzu iyileştireceksiniz. Bale ve dans kurslarımız öğrencilerin seviyelerine göre düzenlenmektedir. Bale ve Dans Eğitimi Programı’nın sonucunda bu sanata olan sevginizi pekiştirecek, sağlıklı bir bedene sahip olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Çünkü dans; fizyolojik ve psikolojik olarak beden sağlığı ve gelişimi için önemlidir. Hareket etmek “kas hafızasını”  güçlendirdiği gibi vücutta salgılanan hormonların akışını hızlandırmakta ve beyni genç tutmaktadır.

Bale ve Dans Eğitimi programımızda içerik öğrencinin seviyesine göre düzenlenmekte, tercihe göre birebir veya online olarak yapılmaktadır.

Kurs Hakkında Merak Edilenler

Bale Nedir Nasıl Yapılır?

Bale belli bir dans figürleri ve özel bale müzikleriyle birlikte yapılan bir gösteridir. İtalya’da ortaya çıkmıştır.

Baleye Ne Zaman Başlanmalı?

Aslında baleye başlangıç yaşı diye belirli bir yaş yoktur her yaşta bale eğitimi almaya başlayabilir ve baleyi öğrenebilirsiniz fakat, 5-10 arası yaşlarda baleye başlamak temel eğitimi erken almanıza ve böylelikle daha çok gelişmenizi sağlar.

https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2019/04/quote_sign.png
BUNLARLA BİRLİKTE;

Öğrencilerimiz enstrüman derslerine ek olarak (isteğe bağlı) solfej ve kulak çalışmaları ile desteklenmekte, anlamadığı veya pekiştirmek istediği dersi ‘online yan flüt dersleri’  veya ‘online yan flüt dersi videolar’ aracılığıyla tamamlayabilmektedir. Yan flüt kursumuzu inceledikten sonra, yine Cangöz akademi uzmanları tarafından verilmekte olan Klarnet kursu programlarımıza da göz atabilirsiniz.

Kurslarımız

https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/05/bale-egitimi.jpg

Bale Kursu

Sayfaya Git
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/05/dans-egitimi.jpg

Dans Kursları

Sayfaya Git

............................. dersleri hakkında;

Perküsyon Nedir?

Perküsyon vurmalı çalgıların diğer adıdır. Bagetler, eller ya da benzeri aletler ile vurma, sürtme usulüne dayalı ses çıkarmaya yarayan müzik aletlerinin tümüdür.

Perküsyon Dersi Nedir?

Perküsyon eğitimleri, vurmalı çalgıların kullanılması, ritim oluşturulması ve ritme ayak uydurulması adına verilen eğitimlerdir.

Perküsyon Çalgıları Nelerdir?

Perküsyon aletleri şu şekilde sıralanabilir;
Dabul, Bongo, Bendir, Bateri, Tumba, Djembe, Darbuk

Bağdat Caddesi
Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:109/A Kadıköy / İSTANBUL
Bakırköy
Zeytinlik Mahallesi, Cumhuriyetçi Sokak No:4 Bakırköy / İSTANBUL
Bülten

Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin