ÇELLO KURSU


Yaylı enstrüman ailesinin bir parçası olan Çello, bir diğer adıyla viyolonsel olarak bilinmektedir. Dört tane teli bulunur ve bas sesli bir çalgıdır. Daha çok akustik olarak kullanılmaktadır. Çello arşe yardımı ile çalınmaktadır. Arşe çellonun üzerinde ki telleri sürtünerek ses çıkarır. Çello tıpkı viyola gibi kemanla özdeşleştirilen bir çalgıdır, her ne kadar keman ile özdeşleştirilse de çello kemana nazaran daha farklı ses çıkarır ve boyutları kemandan büyüktür.

Cangöz akademinin profesyonel eğitim kadrosu sizlere çello öğrenme serüveninizde yardımcı olacaktır. Derslerimizde yapılan, enstrüman yapısı ve tarihini tanıma, repertuar çalışmaları, el koordinasyonu duruş çalışmaları, entonasyon gibi çeşitli çalışmalar yaparak çello öğrenebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Çello Kursu İçeriği

Kadıköy şubemizde verilen çello kursumuzda, öğrencinin yaşına ve seviyesine göre planlama yapılmaktadır. 45 dakikalık birebir veya online çello derslerimizde;

 • Doğru pozisyon ve teknik çalışmalar
 • Notasyon, şifre veya tab okuma
 • Armoni bilgisi
 • Doğaçlama ile ilgili teknik çalışmalar
 • Çello’nun yapısı ve tarihi

DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ
BUNLARLA BİRLİKTE;

Öğrencilerimiz enstrüman derslerine ek olarak (isteğe bağlı) solfej ve kulak çalışmaları ile desteklenmekte, anlamadığı veya pekiştirmek istediği dersi ‘online çello dersleri’  veya ‘online çello dersi videoları’ aracılığıyla tamamlayabilmektedir.


Kadıköy Çello Kursumuz;

Cangöz akademi uzmanları tarafından verilmekte olan Çello kursumuzda başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar her öğrenciye hizmet verebilmekteyiz.

Kadıköy Bağdat caddesinde yer alan İstanbul çello kursu hakkında ve çello kursu fiyatları İstanbul hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM

Çello kurslarımız hakkında merak edilenler;

Çello çalmak için ideal yaş nedir?

Çello çalmak için belirli bir yaş yoktur, her yaştan insan eğitimler alarak çello çalmaya başlayabilir. Küçük yaşlardan itibaren enstrümanın yapısını anlamanın ve buna göre eğitimler almanın elbette ki avantajları olur.

Çello çalmak zor mu?

Her enstrümanın kendine has bir zorluğu vardır. Çello dersleri almaya başladığınızda ilk haftalar zorlayıcı gelebilir fakat zaman geçtikçe kabiliyetiniz artacak ve profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde çello çalmaya başlayabileceksiniz.

Çello hangi ülkede ortaya çıkmıştır?

Çellonun ne zaman ve hangi ülkede ortaya çıktığı bir merak konusudur. Bilinenlere göre çello, 16 yüzyılda Fransa’da ortaya çıkmıştır.

Çello nasıl bir enstrümandır?

Çello, yaylı enstrüman ailesinde yer alan 4 telli bir enstrümandır. Çello, keman ve kontrbas ile aynı müzik ailesinin içinde yer alır.

Çello çalmayı öğrenmek ne kadar sürer?

Çello çalmayı öğrenmenin süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu süreçte aldığınız eğitimde önemlidir. Ortalama olarak çello enstrümanını 2 ila 6 ay arasında öğrenebilirsiniz.

Çello modelleri ve fiyatları

Diğer Yaylı Kurslarımız

Keman Kursu

Kadıköy Keman Kursları

Viyola Kursu

kadıköy viyola kursu

Eğitimlerimiz Hakkında,

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Eğitim Almak İstediğiniz Kategoriyi Seçiniz

  Öğrencinin Doğum Tarihinizi Seçiniz

  TC Milli Eğitim Bakanlığı Logosu

  Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin


   Adresimiz

   Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi
   No:109/A Kadıköy / İSTANBUL
   Tel: +90 216 807 00 12
   Fax: +90 212 249 42 65
   E-Posta: info@cangozakademi.com