GALERİ
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/11/cangoz-akademi-instagram-320x320.jpg

Cangöz Akademi

Eğitim ve Sanatın buluşma adresi
Yeniliklerden haberdar olmak için

Piyano Hakkında Bilinmeyenler;

  • Geniş ton aralığına sahiptir.
  • Piyanoda yer alan tuş sayısı 88’dir.
  • İster orkestra ister solo olarak tercih edilebilir.
  • LA sesini çıkartan piyano teli 2 metre uzunluğundadır.
  • Piyano içerisinde yer alan çekiçlerin tellere vurması ile ses çıkmaktadır.
  • Piyano içerisinde en az 220 en çok ise 230 tel bulunmaktadır.

Cangöz Müzik üzerinde yer alan Piyano modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Cangöz Akademi tarafından başlangıç, temel, ileri seviye gibi, seviyelere bölünen enstrüman kursu  eğitimlerinizi en iyi müzik aletleri ile bir üst seviyeye taşımanızı sağlar.

https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2019/04/quote_sign.png
  • Başlangıç Seviyesi
  • Orta Seviye
  • İleri Seviye
Başlangıç Seviyesi Piyano Kursu

Başlangıç seviyesi piyano kursu, daha önce piyano çalma konusunda gelişme elde edememiş, hiç piyano çalmayı denememiş ve sıfırdan başlayacak olan katılımcılar için geçerlidir. Bu seviyede ilk olarak piyanoyu tanımak ve tarihini öğrenmek gibi süreçler ile derslere başlanacaktır.

Piyanoda yer alan harflerin ve notaların öğrenilmesi, piyano çalımı sırasında sıkça kullanılan 4’e kadar çalmanın öğrenilmesi bu seviyede atılacak olan adımlardandır.

Orta Seviye Piyano Kursu

Orta seviye piyano dersleri, başlangıç seviyesini tamamen benimsemiş ve sorunsuz olarak atlatmış olan katılımcıların dahil olabileceği bir piyano kursu seviyesidir. Piyano ile en az 2 senedir uğraşmakta olan kişileri bu seviyede sınıflandırmak mümkündür.

Bu seviyeye ulaşmış olan piyanistler klasik piyano repertuarını keşfetmeye hazırdılar ve artık repertuarlarını daha da genişletebilirler.

İleri Seviye Piyano Kursu

İleri seviye piyano kursuna katılan öğrenciler artık kendi başlarına konser verebilecek seviyede olan kişilerdir. Repertuar çalışmalarına ve teknik çalışmalarına aralıksız olarak devam ederler.

İleri seviyede piyano çalmaya ulaşmış olan kişiler eserleri kendilerine göre yorumlamaya ve performanslarını cover aşamasına getirmeye hazırdırlar. Bu seviyede hali hazırda konservatuara katılan öğrenciler dahil olabilirler.

Org Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Piyano Nedir?

Piyano, farklı stilleri içinde barındıran çok yönlü bir enstrümandır. İçerisinde yer alan teller sayesinde ses elde edilir. Akustik bir müzik aletidir.

Piyano Çalmayı Öğrenmek Zor mudur?

Piyano çalmak kolay değildir fakat anlatıldığı kadar zorda değildir. Temel piyano eğitimini iyi aldığınız takdirde piyanoda kendinizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen Cangöz Akademi piyano kursu kadıköy ile tüm temel piyano eğitimlerinizi eksiksiz alabilirsiniz.

Piyano Kurs Fiyatları Ne Kadar?

Uzman ve sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından verilmekte olan piyano dersi fiyatları saatlik olarak hesaplanmaktadır. Piyano kurs fiyatları saatlik olarak 150 – 200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Çocuklar için Piyano Kursu Var mı?

Cangöz akademi bünyesinde bulunan mini akademi ile çocuk piyano eğitimleri de verilmektedir.

Piyano Dersi ve Saatleri Belli mi?

Piyano kurslarımız hafta içi veya hafta sonu seanslarında yürütülmektedir. Kesin saat dilimi için iletişime geçebilirsiniz.

Piyano hangi çalgı grubuna girer?

Piyano, tuşlu, klavyeli ve vurmalı enstrüman kategorisinde yer almaktadır.

Piyano çalmanın faydaları nelerdir?

Piyano çalmanın birden çok faydası vardır. Piyano, konsantrasyonu arttırır, hafızayı geliştirir, kişinin sözel becerilerini ve disiplinini geliştirir.

Piyano kursuna başlama yaşı nedir?

Piyanoya başlamak için belirli bir yaş yoktur fakat, 4 ila 5 yaş arasında piyanoya başlamak gelişim açısından çok daha faydalıdır.

Piyano öğrenmek ne kadar zaman alır?

Piyano öğrenme hızı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İyi bir eğitmen ile ortalama 1 ay ile 3 ay arasında sistem oturtulmuş olur.

Piyano kursu haftada kaç gün alınmalı?

Piyano öğrenmek için haftada 2 gün ders almak idealdir.

Bağdat Caddesi
Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:109/A Kadıköy / İSTANBUL
Bakırköy
Zeytinlik Mahallesi, Cumhuriyetçi Sokak No:4 Bakırköy / İSTANBUL
Bülten

Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin