GİTAR KURSU


Gitar, solo olarak ya da bir orkestra içerisinde çalınabilen, 8 şeklini andırmakta olan telli bir müzik aletidir. Genellikle 6 telli olan gitarlar çok yönlü olarak hem armonik hem de melodik bir şekilde çalınabilir. Gitar Orkestranın olmazsa olmazlarından biridir.Gitar kursu, uzman eğitmenler tarafından gitar çalınmasının öğrenilmesi adına verilen kurslardır. Cangöz Akademi tarafından verilen Kadıköy Gitar kursu ile giriş seviyesinden üst düzeye kadar gitar eğitimi alınabilir. Kolay çalınabilen tablar arasından seçim yapıp başlayarak kendinizi geliştirebilir ve adım adım mesafe kaydedebilir, bununla birlikte profesyonel gitar eğitiminde kendinizi üst seviyelere çıkartabilirsiniz.Gitar kurslarımıza hem online olarak hem de Kadıköy'de yer alan kurs merkezimizde katılabilirsiniz.

Gitar Kursu İçeriği

Klasik, Akustik, Elektro, Bas, Flamenko, Jazz Gitar derslerimizde, öğrencinin yaşına ve seviyesine göre düzenlenen 45 dakikalık birebir veya online gitar dersi içeriğimiz;

 • Doğru pozisyon ve teknik çalışmalar
 • Notasyon, şifre veya tab okuma
 • Repertuar ve farklı stil (flamenko, rock, caz vb..)çalışmaları
 • Armoni bilgisi
 • Doğaçlama ile ilgili teknik çalışmalar
 • Gitar’ın yapısı ve tarihi
DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ
BUNLARLA BİRLİKTE;

Öğrencilerimiz enstrüman derslerine ek olarak (isteğe bağlı) solfej ve kulak çalışmaları ile desteklenmekte, anlamadığı veya pekiştirmek istediği dersi ‘online gitar dersler’  veya ‘online  gitar kursu videoları’ aracılığıyla tamamlayabilmektedir. Gitar kurslarımızın yanı sıra elektro gitar kursu ve eğitimlerimizi inceleyerek, uzman ve sertifikalı eğitmenler ile yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.


Gitar Kurslarımız;

Cangöz akademi olarak 6 farklı gitar türüne özel gitar kursu vermekteyiz.

 • Akustik Gitar Kursu
 • Klasik Gitar Kursu
 • Elektro Gitar Kursu
 • Bas Gitar Kursu
 • Flamenko Gitar Kursu
 • Jazz Gitar Kursu

Gitar türlerinde eğitim almak için her yaştan öğrenciyi kabul etmekteyiz.

İLETİŞİM

GİTAR KURSLARIMIZ

Akustik Gitar

Akustik Gitar Kursu

Klasik Gitar

Kadıköy Gitar Kursları

Elektro Gitar

Kadıköy Elektro Gitar kursu

Bas Gitar Kursu

Bas Gitar Dersleri

Flamenko Gitar

Flamenko Gitar kursu

Jazz Gitar

Jazz Gitar Eğitimi

Gitar Kursu Seviyeleri

İstanbul Anadolu yakasında yer almakta olan gitar kurslarımız içerisinde her türlü seviyeden öğrencimize gitar eğitimi sunuyoruz. A’dan Z’ye gitar hakkında her türlü detayı sizlere sunduğumuz seviyelerimiz ve derslerimiz şu şekildedir;

1. Başlangıç Seviye Gitar Kursu
2. Orta Seviye Gitar Dersi
3. İleri Seviye Gitar Eğitimi

Başlangıç Seviye Gitar Kursu

Başlangıç seviye gitar derslerimiz, daha önce hiç gitar çalma deneyimine sahip olmayan ya da çok az bir bilgisi bulunan öğrenciler için planlanmıştır. Tüm seviyelerde olduğu gibi başlangıç seviye kurslarımızda da tamamen profesyonel eğitmenler görev almaktadır. Bu seviyede temel gitar bilgisine giriş, kolay okunabilir tablar ile nota dizilimlerini öğrenme bazlı olarak gitar çalmaya giriş yapılacaktır.

Orta Seviye Gitar Dersi

Orta seviye gitar çalma dersleri daha önceden Gitar çalmayı deneyimlemiş ve kendi başına belirli bir düzeyde gitarı çalabilen öğrencileri hedefler. Deneyimli gitar hocalarımız tarafından sağlanan orta seviye özel gitar kursumuza katılarak kendinizi ve gitar yetkinliklerinizi bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz. Bu sayede bir sonraki eğitim seviyesi olan ileri düzey eğitimlere de hazırlanabilirsiniz.

İleri Seviye Gitar Eğitimi

İleri seviye gitar eğitimlerimiz belirli bir repertuara sahip ve tek başına gayet düzenli bir şekilde gitar çalabilen öğrenciler için planlanmış bir eğitimdir. İstanbul gitar kursu olarak düzenlemekte olduğumuz ileri seviye gitar eğitimlerimiz ile konservatuar hazırlığında olan, repertuarını ve hızını artırmak isteyen gitar severler kendilerini geliştirebileceklerdir.

Yetişkinler İçin Gitar Kursu

Yetişkinler için planladığımız gitar kursumuz ile hangi yaştan olursanız olun gitar konusunda kendinizi geliştirmeye devam edin! Sizler de istediğiniz yaşta istediğiniz zaman enstrüman eğitimi alabilir, seviyeniz ne olursa olsun hayatın stresinden bir anlık olsa da uzaklaşabilirsiniz. Hemen özel gitar kurslarımız için bizimle iletişime geçin, yetişkinlere özel gitar sınıflarımızda kendinizi geliştirin.

Gitar kursları hakkında merak edilenler;


Gitar Nedir?
Gitar ağaçtan yapılan genellikle parmakla ama kimi zamana pena ile de çalınan bir müzik aletidir. Gitar hemen hemen çoğu müzik türünde kullanılmaktadır. 6 farklı telden oluşmaktadır.

Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Gitar çalmayı öğrenmenin süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Temel akorları öğrenmek 6 ay gibi bir süre alabilirken, parçaları çalmak için 2 senelik bir eğitim gerekebilir.

Günde Ne Kadar Gitar Çalışmalı?

Günde en az 1 saat gitar çalışmak, gelişiminiz için katkıda bulunacaktır. Fakat konservatuar sınavlarına hazırlanırken günde 3-5 saat gitar çalışmak gerekir.

Gitar Eğitimine Kaç Yaşında Başlanılmalıdır?
Gitar çalmayı öğrenmeye her yaşta başlayabilirsiniz fakat 5-8 yaş aralığında gitar çalmaya başlamak daha çabuk gelişmenize ve gitar enstrümanına olan hakimiyeti daha erken arttırmaya yardımcı olur.

Gitar Kursu Fiyatları Ne Kadardır?
Gitar kursu fiyatları saatlik dilimler üzerinden hesaplanmakta olan fiyatlardır. Ayrıca yaş kategorisine göre de gitar kursu ücretleri değişiklik gösterebilir.. Detaylı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gitar Kurslarına Katılım İçin Yaş Sınırı Var mıdır?
Cangöz akademi olarak her yaştan öğrenci için gitar kursu seçeneğimiz mevcuttur. Kontenjanlar hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

En İyi İstanbul Gitar Kursu Hangisidir?
Uzman kadromuz ve deneyimimiz sayesindeCangöz kadıköy müzik kursu olarak sunduğumuz gitar derslerimizin Türkiye’nin en iyi kurslarından bir olduğunu iddia ediyoruz.

Çocuklar İçin Gitar Kursu Var mı?
Evet. Cangöz akademi bünyesinde çocuklar ve yetişkinler için gitar dersi mevcuttur. Çocuklar için hazırladığımız tüm müzik eğitimlerimize mini akademi üzerinden göz atabilirsiniz.

Gitar Çeşitleri Nelerdir?
Klasik gitar, akustik gitar, bas gitar, elektro gitar, perdesiz gitar, lap steel gitar, 7 telli gitar ve 12 telli olmak üzere 8 farklı gitar çeşidi vardır.

Gitar Kaç Bölümden Oluşur?
Gitar, gövde,sap ve baş olmak üzere 3 farklı bölümden oluşur.

Cangöz Müzik üzerinde yer alan Gitar modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Cangöz Akademi tarafından sağlanan eğitimlerinizi en iyi müzik aletleri ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Gitar modelleri ve fiyatları

Eğitimlerimiz Hakkında,

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Eğitim Almak İstediğiniz Kategoriyi Seçiniz

  Öğrencinin Doğum Tarihinizi Seçiniz

  TC Milli Eğitim Bakanlığı Logosu

  Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin


   Adresimiz

   Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi
   No:109/A Kadıköy / İSTANBUL
   Tel: +90 216 807 00 12
   Gsm: +90 543 329 80 62
   Fax: +90 212 249 42 65
   E-Posta: info@cangozakademi.com