KEMAN KURSU


Keman, viyola ve viyolonselin ailesinin üyesi olan ve yaylı müzik aletleri içinde en küçük olanıdır. Klasik ve caz müzik başta olmak üzere her stilde karşımıza çıkmaktadır. Kemanın dört tane teli bulunur ve akort sesleri ise re, la, mi ve tize sol ’dur.

 

Keman çalmayı öğrenmek için yapılan belirli keman dersi çalışmaları vardır. Bunlar, el koordinasyonu çalışmaları, teknik çalışmalar, enstrümanı tanıma tarihini bilme, repertuar çalışmaları, entonasyon çalışmalarından oluşur.

 

İstanbul Kadıköy de bulunan Cangöz akademinin profesyonel eğitmenlerinden eğitim alarak öğrenilmesi çok zor olarak görünen kemanı, alacağınız doğru temel eğitimle öğrenmeniz hiç zor olmayacak ve her geçen ders kendinizi daha fazla geliştirebileceksiniz. Keman kursu online olarak ta alabilirsiniz. Kadıköy keman kursu ve keman kurs fiyatları hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Keman Kursu İçeriği

Kadıköy şubemizde verilen keman kursumuzda, öğrencinin yaşına ve seviyesine göre planlama yapılmaktadır. 45 dakikalık birebir veya online keman derslerimizde;

 • Doğru pozisyon ve teknik çalışmalar
 • Notasyon, şifre veya tab okuma
 • Armoni bilgisi
 • Doğaçlama ile ilgili teknik çalışmalar
 • Keman’ın yapısı ve tarihi

DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ
BUNLARLA BİRLİKTE;

Öğrencilerimiz enstrüman derslerine ek olarak (isteğe bağlı) solfej ve kulak çalışmaları ile desteklenmekte, anlamadığı veya pekiştirmek istediği dersi ‘online keman dersleri’  veya ‘online keman dersi videoları’ aracılığıyla tamamlayabilmektedir. Keman kurslarımız ile birlikte gidebilecek harika bir kurs daha biliyoruz! Hemen Cangöz Akademi klarnet kursu sayfamızı ziyaret edin, bu muhteşem eğitim fırsatını kaçırmayın!


Kadıköy Keman Kursumuz;

Cangöz akademi uzmanları tarafından verilmekte olan Keman kursumuzda başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar her öğrenciye hizmet verebilmekteyiz. Yetişkinler için de keman dersi verilmektedir.

Anadolu Yakası Kadıköy müzik kursları arasında bulunan ve Bağdat caddesinde yer alan keman kursumuz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM

Neden Keman Dersi Almalısınız?

Birçok konuda olduğu gibi, işi bileninden öğrenmek çok daha hızlı bir süreç yaşanmasını sağlayacaktır. Alanında uzman bir kişiden keman dersi almak, doğru bir şekilde keman çalmanızı sağlayacak ve bunun en hızlı sürede gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, eğer keman çalmak için yeterli bir bütçeye sahipseniz, keman dersi almanız tavsiye edilir. Keman dersi alarak eksik noktalarınızı bir öğretmen ile keşfedip daha sonra bu eksik noktaların üzerine gidebilirsiniz. Bu sayede, herhangi bir zaman kaybı yaşamadan olabilecek en hızlı şekilde keman çalmayı öğrenebilirsiniz.

Keman dersi alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise seçeceğiniz öğretmenin yeterli becerilere sahip olup olmaması olacaktır. Bunun için ise diğer öğrenciler ile iletişime geçerek yeterli bilgi edinebilirsiniz.

İstanbul Keman Kursları

Eğer keman çalma konusunda bir ders almaya karar verdiyseniz, bu noktada yeterli bir öğretmen seçimi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sizi en kısa sürede tanıyacak ve eksiklerinizi fark edecek bir öğretmen ile çalışmak en hızlı şekilde keman çalmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, İstanbul keman dersi konusunda oldukça fazla seçenek sunmakta. Birbirinden tecrübeli öğretmenler ile iletişime geçerek keman çalmak için atacağınız en büyük adımı atmış olursunuz.

Keman dersi alarak aynı zamanda hangi keman modeline yoğunlaşacağınız hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu noktada öğretmeniniz büyük keman mı ya da küçük keman mı seçmeniz gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir.

Kadıköy Keman Kursu

Keman çalmayı öğrenmek isteyen birçok kişi çeşitli keman kursları hakkında bilgi edinmek istiyor. Keman kursu konusunda önde gelen noktalardan birisi ise Kadıköy. Oldukça fazla keman kursuna sahip olan Kadıköy, keman çalmak isteyen kişilere birçok fırsat sunuyor. Bu noktada, bir Kadıköy keman kursu ile iletişime geçerek bir an önce keman çalma sürecinizi başlatabilirsiniz. Birbirinden tecrübeli öğretmenler ile öğrenebileceğiniz keman çalmanın yanı sıra aynı zamanda yeni arkadaşlar da edinebilirsiniz. Bu nedenle, eğer keman çalmayı öğrenmek istiyorsanız, evde öğrenmek yerine bir kursa giderek sosyal bir ortamda çalmanız tavsiye edilir. Yeni arkadaşlar ile taşınarak, eksik kaldığınız noktalar konusunda birbirinizden tavsiye alabilirsiniz.

Keman Kursu için Neden Cangöz Akademi’yi Tercih Etmelisiniz?

Cangöz Akademi, on yıllardır vermekte olduğu müzik eğitimleri ile birçok değerli ismi sanat dünyasına kazandırmış, birçok başarılı bireyin ise dünyasına renk kazandırmıştır. Tüm keman seviyeleri adına uzman eğitmenler tarafından profesyonel eğitimler verimlektedir;

Başlangıç Seviye Keman Dersi
Orta Seviye Keman Dersi
İleri Seviye Keman Dersi

Tüm bu derslerimizdan birini seçerek sizlerde seviyenize göre keman dünyasında kendinize yer edinebilirsiniz.

Keman kurslarımız hakkında merak edilenler;

Keman çalmayı ne kadar sürede öğrenirim?

Hiçbir enstrüman birden hızlıca öğrenilmez, bunun için zaman ve emek gereklidir. Derslere düzenli katılım göstererek ve yeteri kadar pratik yapılırsa 4-6 ay arasında keman çalabilirsiniz. Fakat kemanı tam anlamıyla öğrenmek sadece bu 4 ay ile bitmez, devamında da çalışmalara devam edilmesi gerekir.

Kemanı kim icat etti?

Keman, 1555 yılında Andrea Amati tarafından hazırlanıp çalmaya başlanmıştır. Andrea Amati, bu icadıyla tarihe adını kazımıştır.

Kemana başlama yaşı kaçtır?

Keman çalmaya başlamak ve öğrenmek için belirlenmiş bir yaş yoktur. Her yaştan insan eğitimler alarak keman çalmayı öğrenebilir. Fakat 5 ila 10 yaş arasında keman çalmaya başlamak çocuğun kemana yatkın olmasını ve daha hızlı gelişim göstermesini sağlar.

Keman kursu fiyatları ne kadar?

Cangöz Akademi uzmanları tarafından verilen keman kursumuzun fiyatları saatlik olarak hesaplanmaktadır. Keman kursu fiyatları saat başına 150-200 TL arasında değişmektedir.

Keman Ailesi Kaç Çeşittir?

Keman ailesinin 4 farklı çeşidi vardır, Bunlar keman, viyola, çello ve kontrbastır.

Cangöz Müzik üzerinde yer alan keman modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Cangöz Akademi tarafından sağlanan eğitimlerinizi en iyi müzik aletleri ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Keman modelleri ve fiyatları

Diğer Yaylı Eğitimlerimiz

Çello Kursu

Kadıköy Çello Kursu

Viyola Kursu

kadıköy viyola kursu

Eğitimlerimiz Hakkında,

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Eğitim Almak İstediğiniz Kategoriyi Seçiniz

  Öğrencinin Doğum Tarihinizi Seçiniz

  TC Milli Eğitim Bakanlığı Logosu

  Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin


   Adresimiz

   Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi
   No:109/A Kadıköy / İSTANBUL
   Tel: +90 216 807 00 12
   Gsm: +90 543 329 80 62
   Fax: +90 212 249 42 65
   E-Posta: info@cangozakademi.com