PERKÜSYON DERSİ


Ritim perküsyon dersi, çocukların müziği sevmesini ve müzik ile iç içe bir bağ kurmalarını sağlayan bir eğitimdir ve çocukların gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır. Sadece çocuklar için değil, özellikle davul ve bateri çalanlar içinde ritim kursu verilmektedir. Perküsyon eğitimleri için başlangıç yaşı 6 olarak uygun görülmüştür.

Online perküsyon derslerinde veya Kadıköy’de bulunan perküsyon eğitimleri kursumuza katılım gösterip ritim eğitimi alarak müzik aletlerinin ritimlerine hakim olacaksınız. Ritim programı, ritim egzersizleri, teknik çalışmalar ve ton oluşturma gibi çeşitli eğitimler alarak kendinizi bu alanda geliştirebileceksiniz.

Öğrencinin yaşına ve seviyesine göre düzenlenen 45 dakikalık birebir veya online derslerimizde

 • Enstürman Parçalarını Tanıma
 • Ritim Egzersizleri
 • Ton Oluşturma
 • Akort Teknikleri
 • Profesyonel Yeterlilik ve Farklı Stil çalışmaları yapılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ
BUNLARLA BİRLİKTE;

Öğrencilerimiz enstrüman derslerine ek olarak (isteğe bağlı) solfej ve kulak çalışmaları ile desteklenmekte, anlamadığı veya pekiştirmek istediği dersi ‘online perküsyon dersleri’  veya ‘online  perküsyon ders videoları’ aracılığıyla tamamlayabilmektedir. Perküsyon dersi eğitimlerimizin yanı sıra uzmanlarımız tarafından verilen bir diğer eğitim olan bateri kursu programlarımıza da dahil olarak yeteneklerinizi daha da artırabilirsiniz.

Perküsyon dersleri hakkında;

Perküsyon Nedir?
Perküsyon vurmalı çalgıların diğer adıdır. Bagetler, eller ya da benzeri aletler ile vurma, sürtme usulüne dayalı ses çıkarmaya yarayan müzik aletlerinin tümüdür.

Perküsyon Dersi Nedir?
Perküsyon eğitimleri, vurmalı çalgıların kullanılması, ritim oluşturulması ve ritme ayak uydurulması adına verilen eğitimlerdir.

Perküsyon Çalgıları Nelerdir?
Perküsyon aletleri şu şekilde sıralanabilir;
Dabul, Bongo, Bendir, Bateri, Tumba, Djembe, Darbuka.

İLETİŞİM

Cangöz Müzik üzerinde yer alan Bateri, Davul ve Perküsyon modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Cangöz Akademi tarafından sağlanan eğitimlerinizi en iyi müzik aletleri ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Perküsyon Aleti Modelleri

Eğitimlerimiz Hakkında,

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Eğitim Almak İstediğiniz Kategoriyi Seçiniz

  Öğrencinin Doğum Tarihinizi Seçiniz

  TC Milli Eğitim Bakanlığı Logosu

  Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin


   Adresimiz

   Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi
   No:109/A Kadıköy / İSTANBUL
   Tel: +90 216 807 00 12
   Gsm: +90 543 329 80 62
   Fax: +90 212 249 42 65
   E-Posta: info@cangozakademi.com