https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/11/UKULELE-640x640.jpg
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2019/05/dance_circle_01.png

UKULELE EĞİTİMİ

Geniş yaş aralığı düşünülerek, her seviyeye uygun hazırlanmış Cangöz Müzik Akademisi’nde; ukulele çalmayı öğrenmek isteyen öğrencilere, akademik bilgiyi (çalış tekniği ve nota sistemi) enstrümanıyla öğretmek ve öğrencinin doğru bir müzikal eğitim kazanmasını sağlamak önceliğimizdir. Derslerimizde, akademik yeterliliğe sahip öğretmenlerimiz tarafından beden-zihin rahatlığını sağlayan pedagojik unsurlar eğitimin bir parçası haline getirilmiştir. Bireysel müzik odalarında 4 kişilik gruplarla veya bireysel yapılan derslerde öğrencilerin kişisel öğrenme ritimlerine paralel programlar uygulanmaktadır.

Hawaii gitarı olarak bilinen, aslında Portekizli göçmenler tarafından Hawaii’ye getirilen ukulelenin anlamı Hawaii dilinde “zıplayan pire” dir. Ukulele şekil olarak gitara benzeyen, 4 naylon telli bir enstrümandır. Telleri G, C, E, A (sol, do, mi, la) diye sıralanır. Sesi gitardan bir oktav daha yüksek olarak akort edilir.

Gitar Kursu İçeriği

Klasik, Akustik, Elektro, Bas, Flamenko, Jazz Gitar derslerimizde, öğrencinin yaşına ve seviyesine göre düzenlenen 50 dakikalık birebir veya online gitar dersi içeriğimiz;

- Doğru pozisyon ve teknik çalışmalar
- Notasyon, şifre veya tab okuma
- Repertuar ve farklı stil (flamenko, rock, caz vb..)çalışmaları
- Armoni bilgisi
- Doğaçlama ile ilgili teknik çalışmalar
- Gitar’ın yapısı ve tarihi
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/05/kadikoy-gitar-kurslari-uai-516x516-1.webp

Gitar Eğitimi

Sayfaya Git
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/11/bass-guitar.jpg

Bas Eğitimi

Sayfaya Git
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/08/cangoz-bas-gitar-kurs-icerik2.jpg

Elektro Gitar Eğitimi

Sayfaya Git
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/05/flamenko-gitar-kursu.webp

Flamenko Gitar

Sayfaya Git
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/05/akustik-gitar-kursu.webp

Akustik Gitar

Sayfaya Git
https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/05/jazz-gitar-egitimi.webp

Jazz Gitar

Sayfaya Git

Gitar Kursu Seviyeleri

İstanbul Anadolu yakasında yer almakta olan gitar kurslarımız içerisinde her türlü seviyeden öğrencimize gitar eğitimi sunuyoruz. A’dan Z’ye gitar hakkında her türlü detayı sizlere sunduğumuz seviyelerimiz ve derslerimiz şu şekildedir;
1. Başlangıç Seviye Gitar Kursu
Başlangıç seviye gitar derslerimiz, daha önce hiç gitar çalma deneyimine sahip olmayan ya da çok az bir bilgisi bulunan öğrenciler için planlanmıştır. Tüm seviyelerde olduğu gibi başlangıç seviye kurslarımızda da tamamen profesyonel eğitmenler görev almaktadır. Bu seviyede temel gitar bilgisine giriş, kolay okunabilir tablar ile nota dizilimlerini öğrenme bazlı olarak gitar çalmaya giriş yapılacaktır
2. Orta Seviye Gitar Dersi
Orta seviye gitar çalma dersleri daha önceden Gitar çalmayı deneyimlemiş ve kendi başına belirli bir düzeyde gitarı çalabilen öğrencileri hedefler. Deneyimli gitar hocalarımız tarafından sağlanan orta seviye özel gitar kursumuza katılarak kendinizi ve gitar yetkinliklerinizi bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz. Bu sayede bir sonraki eğitim seviyesi olan ileri düzey eğitimlere de hazırlanabilirsiniz.
3. İleri Seviye Gitar Eğitimi
İleri seviye gitar eğitimlerimiz belirli bir repertuara sahip ve tek başına gayet düzenli bir şekilde gitar çalabilen öğrenciler için planlanmış bir eğitimdir. İstanbul gitar kursu olarak düzenlemekte olduğumuz ileri seviye gitar eğitimlerimiz ile konservatuar hazırlığında olan, repertuarını ve hızını artırmak isteyen gitar severler kendilerini geliştirebileceklerdir.

Yetişkinler İçin Gitar Kursu

Yetişkinler için planladığımız gitar kursumuz ile hangi yaştan olursanız olun gitar konusunda kendinizi geliştirmeye devam edin! Sizler de istediğiniz yaşta istediğiniz zaman enstrüman eğitimi alabilir, seviyeniz ne olursa olsun hayatın stresinden bir anlık olsa da uzaklaşabilirsiniz. Hemen özel gitar kurslarımız için bizimle iletişime geçin, yetişkinlere özel gitar sınıflarımızda kendinizi geliştirin.

Gitar kursları hakkında merak edilenler

Gitar Nedir?

Gitar ağaçtan yapılan genellikle parmakla ama kimi zamana pena ile de çalınan bir müzik aletidir. Gitar hemen hemen çoğu müzik türünde kullanılmaktadır. 6 farklı telden oluşmaktadır.

Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Gitar çalmayı öğrenmenin süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Temel akorları öğrenmek 6 ay gibi bir süre alabilirken, parçaları çalmak için 2 senelik bir eğitim gerekebilir.

Günde Ne Kadar Gitar Çalışmalı?

Günde en az 1 saat gitar çalışmak, gelişiminiz için katkıda bulunacaktır. Fakat konservatuar sınavlarına hazırlanırken günde 3-5 saat gitar çalışmak gerekir.

Gitar Eğitimine Kaç Yaşında Başlanılmalıdır?

Gitar çalmayı öğrenmeye her yaşta başlayabilirsiniz fakat 5-8 yaş aralığında gitar çalmaya başlamak daha çabuk gelişmenize ve gitar enstrümanına olan hakimiyeti daha erken arttırmaya yardımcı olur.

Gitar Kursu Fiyatları Ne Kadardır?

Gitar kursu fiyatları saatlik dilimler üzerinden hesaplanmakta olan fiyatlardır. Ayrıca yaş kategorisine göre de gitar kursu ücretleri değişiklik gösterebilir.. Detaylı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gitar Kurslarına Katılım İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

Cangöz akademi olarak her yaştan öğrenci için gitar kursu seçeneğimiz mevcuttur. Kontenjanlar hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

En İyi İstanbul Gitar Kursu Hangisidir?

Uzman kadromuz ve deneyimimiz sayesinde Cangöz kadıköy müzik kursu olarak sunduğumuz gitar derslerimizin Türkiye’nin en iyi kurslarından bir olduğunu iddia ediyoruz.

Çocuklar İçin Gitar Kursu Var mı?

Evet. Cangöz akademi bünyesinde çocuklar ve yetişkinler için gitar dersi mevcuttur. Çocuklar için hazırladığımız tüm müzik eğitimlerimize mini akademi üzerinden göz atabilirsiniz.

Gitar Çeşitleri Nelerdir?

Klasik gitar, akustik gitar, bas gitar, elektro gitar, perdesiz gitar, lap steel gitar, 7 telli gitar ve 12 telli olmak üzere 8 farklı gitar çeşidi vardır.

Gitar Kaç Bölümden Oluşur?

Gitar, gövde, sap ve baş olmak üzere 3 farklı bölümden oluşur.

https://cangozakademi.com/wp-content/uploads/2022/11/cangoz-akademi-instagram-320x320.jpg

Cangöz Akademi

Eğitim ve Sanatın buluşma adresi
Yeniliklerden haberdar olmak için

Cangöz Akademi

Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:109/A Kadıköy / İSTANBUL Tel: +90 216 807 00 12 Gsm: +90 543 329 80 62 Fax: +90 212 249 42 65 E-Posta: info@cangozakademi.com

Cangöz Akademi

Zeytinlik Mahallesi, Cumhuriyetçi Sokak No:4 Bakırköy / İSTANBUL Gsm: +90 541 481 93 03 E-Posta: info@cangozakademi.com

Cangöz Performans Sahnesi

Zeytinlik Mahallesi, Cumhuriyetçi Sokak No:4 Kat:2 Bakırköy / İSTANBUL Gsm: +90 541 481 93 03 E-Posta: info@cangozakademi.com
Bağdat Caddesi
Feneryolu Mah. Bağdat Caddesi No:109/A Kadıköy / İSTANBUL
Bakırköy
Zeytinlik Mahallesi, Cumhuriyetçi Sokak No:4 Bakırköy / İSTANBUL
Bülten

Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin